fethiye kürtaj
Kasım 2, 2021

Fethiye’ de Kürtaj Fiyatı Ne Kadar ?

ile admin

Kürtaj olmayı düşünenlerin araştırmalarının başında ücreti gelmektedir. Büyükşehir ve küçük illerde kürtaj fiyatı değişkenlik göstermektedir. Fethiye, Muğla’ nın en büyük ilçelerinden birisi olup, aynı zamanda Antalya ile sınır konumundadır. Tatil cenneti olduğu için yazları nüfus kalabalıklaşmaktadır. Gelin birlikte Fethiye kürtaj fiyatlarına bakalım.

Fethiye Kürtaj Fiyatı

Fethiye kürtaj fiyatı kliniklerde farklılık gösterebilir. Fakat en önemli unsur hamilelik sürecidir. 8 haftaya kadar olan gebeliklerde kürtaj fiyatı 1500 TL’ ye kadar çıkmakta iken 8 ile 10 hafta arası gebelikte 2000 TL’ yi bulmaktadır. Daha düşük ücretlerde merdivenaltı klinikler bulunmaktadır. Yani yasal olmayan şekilde kürtaj yapanlar olabilir, bunlardan kaçınmanız gerekmektedir.

Fethiye Kürtaj Klinikleri’ nde Hasta Mahremiyeti

Kürtaj hassas bir konu oluğu için doktorlar hasta mahremiyetine önem vermektedir. Hasta hakları sözleşmesine göre doktorunuzla aranızda olan her şey hasta mahremiyetine girer. Hastalığınız ve paylaşımlarınız klinikten dışarıya çıkmaz. O yüzden Fethiye kürtaj operasyonuna normal, olağan bir durum gibi yaklaşmak gerekmektedir. Ve bu gibi yaklaşımlarda gebe kadınların içini rahatlatmaktadır.

Şunu unutmamak gerekir ki kürtaj hekimi ile paylaştığınız her şey aranızda kalmaktadır.

Kürtaj Sonrası Yapılacaklar

Kürtaj sonrasında sizi klinikten göndermeden önce 1 saat dinlenmeniz gerekir. Anestezi etkisi gider daha sonra, normal hayata dönmeniz kolay olur. Yeme içme konusunda endişeniz olmasın. İlk önce sıvı içeceklerle başlayıp daha sonra günlük rutininize devam edebilirsiniz.

İlk başta araç kullanmanız ve ağır bir şeyler kaldırmanız önerilmez. Operasyon dan 24 saat sonra rutininize dönebilirsiniz. Cinsel ilişkiye 2 hafta süresince girmemeniz önerilir.