fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Doktorları

ile admin

               Fethiye kürtaj, bir embriyonun veya fetüsün rahmini boşaltan bir prosedürle hamileliğin sona erdirilmesidir. Kürtajlar uzman kliniklerde veya hastanelerde yapılır. Farklı türlerde kürtaj seçenekleri vardır. Fethiye kürtaj türü, hamileliğin evresine bağlıdır. Fethiye Kürtaj Doktorları sizin hangi zamanda olduğunuza ve sağlığınızı dikkate alarak size yardımcı olacaktır.

Vakumlu küret, en yaygın kürtaj türüdür. Bu, küçük bir plastik tüp kullanarak uterusun astarını ve içeriğini nazikçe emmeyi içerir. Prosedür, hamileliğin yedi ila 12 haftaları arasında yapıldığında güvenli ve düşük risklidir. Yaklaşık 15 dakika sürer, ancak yaklaşık dört saat klinikte veya hastanede olmanız gerekir.

Yedi ila dokuz hafta arasındaki (kliniğe bağlı olarak) gebelikleri sonlandırmak için kullanılan cerrahiye düşük riskli bir alternatif, iki ilacın bir kombinasyonu kullanılarak yapılan tıbbi kürtajdır.

Kaç haftalık hamile olduğunuzu hesaplamak için hesaplama genellikle son adetinizin ilk gününden itibaren yapılır. Ancak, herkes bu tarihten emin olmayacak. Emin değilseniz veya tıbbi risk faktörleriniz varsa, klinikler bazen kaç haftalık hamile olduğunuzu doğrulamak için bir ultrason taraması yapacaktır.

Kürtaj çok güvenlidir, ancak tüm yöntemler bazı riskler taşır. Risk, kürtajın yapıldığı hamilelik aşamasına ve kullanılan prosedüre bağlıdır. Kişinin daha önceden var olan rahatsızlıkları da riski etkileyebilir. Bu yüzden prosedüre karar verme aşamasında geçmiş ve şimdiki sağlığınız hakkında tam bir bilgi vermeniz çok önemli olacaktır.

Tıbbi kürtajdan sonra tıbbi müdahale gerektirebilecek belirti ve semptomlar şunları içerir:

  • Ağır kanama — iki veya daha fazla pedin iki saat boyunca saatte ıslatılması
  • Şiddetli karın veya sırt ağrısı
  • 24 saatten uzun süren ateş
  • Kötü kokulu vajinal akıntı

Tıbbi bir kürtajdan sonra, düzgün bir şekilde iyileştiğinizden emin olmak ve uterus büyüklüğünüzü, kanamanızı ve herhangi bir enfeksiyon belirtisini değerlendirmek için doktorunuzla bir takip ziyaretine ihtiyacınız olacaktır. Enfeksiyon riskini azaltmak için kürtajdan sonraki iki hafta boyunca vajinal ilişkiye girmeyin veya tampon kullanmayın.

Fethiye kürtaj doktorları ve kürtaj klinikleri hakkında detaylı bir araştırma yaparak sağlığınız için en iyisini bulmaya çalışmak sizin için doğru bir tercih olacaktır. Bir ön görüşme yaparak tercih edeceğiniz klinik veya hastane hakkında bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu araştırma sonucunda da size en uygun yöntemi belirleyerek kürtaj işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.