fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Fiyatları 2021

ile admin

              Fethiye kürtaj, hamileliği sonlandırmak için yapılan bir işlemdir. Hamilelik ya ilaç alınarak ya da cerrahi bir işlemle sonlandırılır. Fethiye kürtaj sadece tam teşekküllü ve lisanslı bir hastanede yaptırılır. Fethiye Kürtaj Fiyatları 2021 yılında değişkenlik gösterebilir. Kürtaj yaptırma kararı yalnızca size aittir. Bazı kadınlar kürtaj yaptırmak istediğinden emin olabilirken, bazıları karar vermeyi daha zor bulabilir. Kürtaj talebinde bulunan tüm kadınlar, dilerlerse seçeneklerini eğitimli bir hamilelik danışmanıyla tartışabilir ve onlardan destek alabilir.

               Kürtaj işlemini yaptırmadan önce, kararınızı etkileyecek faktörler ve sonrasında neler olacağı hakkında konuşmak için bir randevu gerçekleştireceksiniz. Mümkün olduğunda, kürtajın nasıl yapılmasını istediğiniz konusunda size bir seçenek sunulmalıdır.

2 seçenek vardır:

-Tıbbi kürtaj (“kürtaj hapı”) – kürtaj için genellikle 24 ila 48 saat arayla 2 ilaç alırsınız

-Cerrahi kürtaj – hamileliği ortadan kaldırmak ve normal olarak kısa süre sonra eve gitmek için bir prosedür uygulanır

Kürtajdan sonra, muhtemelen birkaç gün için işleri hafife almanız ve dikkatli hareket etmeniz gerekecek. Muhtemelen 2 haftaya kadar biraz rahatsızlık ve vajinal kanama yaşayacaksınız.

               Kürtaj güvenli bir işlemdir. Çoğu kadın herhangi bir sorun yaşamaz, ancak küçük bir komplikasyon riski vardır, örneğin:

  • Rahim enfeksiyonu (rahim)
  • Rahimde kalan hamileliğin bir kısmı
  • Aşırı kanama
  • Rahminde veya rahmin girişinde (serviks) hasar

Kürtaj yaptırmak, tekrar hamile kalma ve gelecekte normal hamilelik şansınızı etkilemeyecektir. Kürtajdan hemen sonra hamile kalabilirsiniz.

               Fethiye Kürtaj Fiyatları 2021 yılı için birbirinden farklı olarak belirlenmiştir. Kürtaj steril ve uzman bir ortamda yapılması gereken bir işlemdir. Bu yüzden doğru bir klinik tercih etmek ve işleminizi en uygun şartlarda yaptırmak sizler için en doğru seçenek olacaktır. Herhangi bir problem yaşamamak için her türlü araştırmayı önceden yapmalısınız. Fethiye kürtaj fiyatları için detaylı bir araştırma yaparak sizler için en uygun kliniği bulabilir ve daha önceki işlemlerden gelen geri dönüşler sayesinde bir izlenim edinebilirsiniz. Bu sayede yaptığınız araştırma sonucu doğru bir karar vererek kürtaj işleminizi problemsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Fethiye kürtaj fiyatları 2021 yılı için araştırmanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.