fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Kliniği

ile admin

               Fethiye kürtaj kliniklerinde ya da Fethiye kürtaj hastanelerinde yapılan genellikle birkaç kürtaj türü bulunmaktadır. Size uygulanacak tip muhtemelen neredeyse tamamen hamileliğinizde ne kadar süre geçtiğine bağlı olacaktır. Hemen hemen tüm kürtaj prosedürleri ayakta tedavi edilir, bu da daha sonra, klinikte veya hastanede bir gece kalmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Fethiye Kürtaj Kliniğinde de aynı prosedür uygulanır.

               Randevunuzu planladığınızda, sağlık uzmanınız muhtemelen size telefonda bazı talimatlar verecektir. Klinikte yapılan kürtajlar ameliyat olarak kabul edildiğinden, işlemden önceki gece, gece yarısından itibaren oruca başlamanız gerekebilir.

               Kliniğe vardığınızda, bazı evrakları dolduracak ve tıbbi geçmişinizle ilgili soruları yanıtlayacaksınız. Daha sonra, fiziksel muayene, hamilelik testi, kan testi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için tarama ve durumunuz gerektiriyorsa muhtemelen ek testler içeren bir kürtaj öncesi muayene alacaksınız. Birçok klinik ve hastane, hamileliğinizde ne kadar ilerlediğinizi doğrulamak ve uterus, fetal veya plasental anormallikleri kontrol etmek için bir ultrason da kullanacaktır. Doktorunuzun kısa bir danışma seansında sizinle görüşeceği tüm bu bilgiler, sizin için hangi işlemin doğru olduğunu belirlemelerine yardımcı olacaktır.

               Doktorunuz ayrıca işlem sırasında kullanabileceğiniz farklı ağrı yönetimi türleri hakkında sizinle konuşacaktır. Klinikte kürtaj için, muhtemelen lokal anestezi alacaksınız , yani serviksiniz uyuşacak ama uyanık olacaksınız.

               Kürtaj işleminiz tamamlandıktan sonra hastane ya da klinikte gözetim altında yaklaşık 30 dakika kadar inleneceksiniz. Daha sonra eve gitmeye hazır olana kadar dinlenme alanında dinlenmeye devam edebilirsiniz. Herhangi bir sedasyon geçirdiyseniz, sizi götürecek birine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir antibiyotik reçetesi de alacaksınız. muhtemelen birkaç gün biraz kramp ve 2 haftaya kadar hafif kanama olacak. Çoğu ağrı ve kramp, asetaminofen , ibuprofen veya kodein gibi reçetesiz veya reçeteli ağrı kesicilerle etkili bir şekilde tedavi edilir.

               Fethiye kürtaj kliniği tercihinizi, detaylı bir araştırmanın ardından uzman kişilerle görüşerek yapmanız, sağlığınız açısından oldukça önemlidir ve sorunsuz bir tedavi alabilmeniz için şart bir durumdur. Bu yüzden gerekli araştırmayı büyük bir özenle yapmalısınız ve kürtaj işleminin başından sonuna kadar olacak süreci detaylı bir şekilde öğrenmelisiniz. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan sorunsuz bir şekilde kürtaj işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.