fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Klinikleri

ile admin

               Fethiye kürtaj, bir bebeğin doğumuyla sonuçlanmaması için hamileliği sonlandırmanın tıbbi sürecidir. Kaç haftalık hamile olduğunuza bağlı olarak ilaç tedavisi veya cerrahi müdahale ile gebelik sonlandırılabilir. Fethiye Kürtaj, hamileliğin tıbbi müdahale olmadan sona erdiği düşükle aynı şey değildir.

Hamileliğinizin evresine göre yaptırabileceğiniz 2 farklı kürtaj türü vardır. Kürtaj hakkında doktorunuzla veya Fethiye Kürtaj kliniğinizle ne kadar erken konuşursanız, o kadar fazla seçeneğiniz olacaktır.

               Bir kadının kürtaj yaptırmayı seçmesinin birçok nedeni vardır. Kürtaj yaptırmaya karar vermek son derece kişisel bir seçimdir ve çoğu durumda verilmesi çok zor bir karardır. Örneğin, hamilelik planlanmamış olabilir ve kadının kişisel koşulları çocuk yetiştirmeyi zorlaştırabilir veya imkansız hale getirebilir. Bu nedenler arasında maddi kaygılar, istismarcı bir ilişkide olmak , saldırının söz konusu olması, doğru zamanın olmaması veya kadının bebek sahibi olmak istememesi sayılabilir .

Bazı kadınlar, bebeklerinde bir sorun olduğunu veya hamileliğe devam etmenin kendi sağlıklarını riske atabileceğini keşfedebilir. Bir kadının hamileliğini sonlandırmaya karar vermesinin nedeni ne olursa olsun, seçim ona aittir.

Cerrahi kürtaj

Kürtajın en yaygın türü, ’emme küreti’ adı verilen cerrahi bir işlemdir . Bu, küçük bir plastik tüp ile rahmin içine hafif bir emme uygulayarak rahmin astarının ve içeriğinin çıkarılmasını içerir.

Tıbbi kürtaj

9 haftadan daha erken gebelikleri sonlandırmak için kullanılan cerrahiye düşük riskli bir alternatif ilaçtır. Bazen ‘kürtaj hapı’ olarak adlandırılır ve bu işlem için kullanılan en yaygın olarak bilinen ilaç ile yapılan bir işlemdir. Tıbbi kürtaj 2 aşamalı bir süreçtir. İlk aşama, hamileliğin devam etmesi için gerekli hormonu bloke eden bir tablet almayı içerir. Bunu 36 ila 48 saat sonra uterus içeriğinin dışarı atılmasına neden olan ikinci bir ilaç takip eder.

Fethiye Kürtaj Klinikleri arasından size en uygun kliniği tespit etmek için gerekli araştırmayı yaptıktan sonra sizler için uygun olan yöntemi doktorunuz ile birlikte kararlaştırabilirsiniz. Daha sonra kararını vermiş olduğunuz kürtaj işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda doğru araştırma her şeyden önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.