fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj ve Bebek Aldırma

ile admin

               Kürtaj, hamileliğin erken sona ermesidir. Bazen kürtaj kendi kendine olur. Buna düşük veya spontan kürtaj denir. Ancak kadınlar, ameliyat veya ilaç alarak hamileliği sonlandırmayı da seçebilirler.

               Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bir doktora görünün. Hamileyseniz, seçenekleriniz hakkında olabildiğince çok şey öğrenmek için önemli bir zamandır. Hamileliğinizde ne kadar erken olursanız, o kadar çok seçeneğiniz olur. Ayrıca, sorun riski daha düşük olacaktır. Fethiye Kürtaj ve Bebek Aldırma konusunda uzman doktorunuz tıbbi geçmişinizi soracak ve fiziki muayene yapacaktır. Hamile olduğunuzdan emin olmak için laboratuvar testleri yaptıracaksınız.

               Hamileliği sonlandırmaya karar vermek kolay değildir. Seçimlerinizi düşünmek için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Danışmanlık, sizin için en iyisinin ne olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir. Eğer rahatsanız, doktorunuzla konuşarak başlayabilirsiniz. Aile planlaması klinikleri, sizin için en iyisinin ne olduğuna karar vermenize yardımcı olacak danışmanlık da sunar.

Kürtaj ne zaman yapılabilir?

Kaç haftalık hamile olduğunuza bağlı olacaktır. Tıbbi kürtaj (bu, hamileliği sonlandırmak için ilaç alınması anlamına gelir) ile vakum aspirasyonu veya dilatasyon ve tahliye (D&E) gibi cerrahi kürtaj arasında seçim yapabilirsiniz.

9 haftadan sonra cerrahi kürtaj genellikle tek seçenektir. İkinci trimesterde kürtaj yaptırmanın riskleri ilk trimesterde olduğundan daha yüksektir.

Hamileliğin erken döneminde yapılan kürtajlar doktorunuz veya jinekoloğunuz tarafından yapılabilir. Kürtaj hizmetleri kürtaj kliniklerinde ve bazı hastanelerde mevcuttur.

Kürtaj nadiren 24 haftalık hamilelikten sonra yapılır (ikinci trimesterin sonlarında ve üçüncü trimesterin tamamında).

Doktorunuzla yapılan görüşme ve planlama sonrasında, size uygun kürtaj yöntemi belirlenecek ve bu duruma göre hangi kürtaj prosedürü uygulanacaksa size bildirilecektir. İşlem öncesi yapmanız gereken bütün hazırlıklar size bildirilerek sürece uygun bir şekilde hazırlanacaksınız.

Fethiye kürtaj ve bebek aldırma işlemi için uygun klinik ve hastaneyi seçebilmek, iyi bir araştırma yapmakla mümkündür. Olumlu geri dönüşler yapılmış klinikler ve uzman kadrosuyla bir görüşme gerçekleştirerek detaylı bilgileri aldıktan sonra size en uygun klinik için randevu talebinde bulunmalısınız. Sağlığınızı riske atmamak için özen göstermeniz gereken kürtaj işlemini bu sayede güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.