fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Fiyatları

ile admin

              Fethiye Kürtaj, bir kadının klinik olarak teşhis edilebilir hamileliğini sona erdirmek amacıyla herhangi bir alet, ilaç veya başka bir madde, cihaz veya aracı kullanma veya reçete etme eylemi anlamına gelmektedir. Kürtaj yaptırmayı düşünen her kadının alternatifleri hakkında eksiksiz bilgi almasını ve kürtaj yaptıran her kadının bunu ancak kürtaj prosedürüne gönüllü ve bilgilendirilmiş onayını verdikten sonra yapmasını sağlamak gerekmektedir. Fethiye kürtaj fiyatları ise kadın doğum uzmanları arasında değişkenlik göstermektedir.

               Nitelikli bir sağlık pratisyeni, hamileliğinizin 20. haftasına kadar ve bu hafta dahil olmak üzere size kürtaj hizmetleri sağlayabilir. 20 haftadan fazla hamileyseniz, kalifiye bir sağlık pratisyeni koşullara göre kürtajın klinik olarak uygun olduğuna makul bir şekilde inanıyorsa (fiziksel ve zihinsel sağlığınızı ve genel refahınızı ve fetüsün gebelik yaşını dikkate alarak) kürtaj hizmetleri sağlayabilir.

               Genel olarak iki farklı kürtaj yöntemi kullanılmaktadır:

-Tıbbi kürtaj – bu, hamileliği sonlandırmak için hap almayı içerir

-Cerrahi kürtaj – bu küçük bir operasyonu içerir.

Tıbbi kürtaj nedir?

Tıbbi kürtaj, ilaç kullanarak hamileliği sonlandırmanın bir yoludur.

-Erken tıbbi düşük , 9 haftadan kısa süreli gebelikler içindir ve düşüğe neden olur.

-Geç tıbbi düşük , ikinci trimesterde yapılır ve erken doğumu tetikler.

Cerrahi kürtaj nedir?

Cerrahi kürtaj, hamileliği sonlandırmak için yapılan basit bir işlemdir. Genellikle hamileliğin 7-15 haftaları arasında yapılır, ancak daha sonra da yapılabilir.

               Kürtaj riskleri, düşük riskleri ile aynıdır. En yaygın olanları vajinal kanama ve enfeksiyondur. Bu riskler, 12 haftadan daha kısa sürede meydana gelen bir düşük veya kürtaj için çok düşüktür.

Hamileliğin sona ermesinden sonra kanama ve enfeksiyon, genellikle rahminizde bir miktar plasenta dokusu kaldığı anlamına gelir. Bunu kontrol etmek için bir ultrason taraması kullanılabilir ve bazen plasenta dokusunu çıkarmak için dilatasyon ve küretaj adı verilen bir operasyona ihtiyaç duyulur.

Fethiye’de kürtaj fiyatları klinik ve hastanelere göre değişmektedir. Genel olarak bir fiyat araştırması yapabilir ve size uygun olan kliniği bulabilirsiniz. En doğrusunu araştırmak ve en iyi kürtaj hizmetini almak sağlığınız açısından oldukça önemli bir durum olacaktır.