fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Yapan Hastane

ile admin

              Fethiye kürtaj, hamileliği ilaç veya tıbbi bir prosedürle sona erdiren işleme verilen addır. Fethiye kürtaj yapan yerlerde yaptıracağınız kürtaj türü, sağlığınız ve hamileliğinizin ne kadar sürdüğü de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Kürtajların çoğu, bir sağlık uzmanının kliniğinde bir prosedür olarak gerçekleşir. Bazı kürtajlar bir cerrahi merkezde veya hastanede gerçekleşir. Diğerleri, bazen kürtaj hapları olarak adlandırılan ilaçları alarak evde tamamlanır.

               Çoğu durumda kürtajın gelecekteki sağlığı etkilemediğini bilmek önemlidir. Kürtaj meme kanseri, depresyon veya kısırlık riskini artırmaz. Kürtaj hakkında detaylı bilgi aldığınız aşamada, kürtaj işlemini gerçekleştirecek olan sağlık uzmanı sizlere süreç hakkında detaylı bilgileri verir ve sürecin başından sonuna kadar neler yaşanacağını bu şekilde öğrenmiş olursunuz. Bu sayede aklınızdaki soru işaretlerini gidererek daha kararlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

               Kürtaja karar vermek sizin için zor bir durum ve süreç olabilir. Bu yüzden bu süreç içerisinde gerekli danışmanlık hizmetini almak ve prosedürler hakkında yeterli bilgiye sahip olmak içinizi rahatlatmak açısından çok önemli olacaktır.

Kürtaj ne kadar güvenli?

Doktorlar tarafından yapılan kürtajlar çok güvenlidir. 100 kadından 1’inden azı kürtaj nedeniyle ciddi bir sorun yaşıyor.

Kürtaj yaptırmak için en uygun ve güvenli zaman genellikle hamileliğin ilk üç aylık dönemidir. Bu, düşük riskli bir ilaç veya vakum aspirasyon prosedürünün kullanılabileceği zamandır.

İleride çocuk sahibi olabilecek misin?

Kürtaj için en yaygın kullanılan yöntemler, bir kadının daha sonra hamile kalmasını engellemez. Kürtajdan hemen sonraki haftalarda hamile kalabileceğinizi unutmayın. Kürtajdan sonra iyileşmeniz ve daha iyi hissetmeniz muhtemelen 1 ila 3 hafta sürecektir.

Fethiye’de kürtaj yapan yerler arasından size en uygun klinik ve hastaneyi bulabilmek için detaylı bir araştırma yapmanız şarttır. İnternette bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilir ve güvenilir yerlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede Fethiye’de kürtaj yapan yerler arasından en doğru seçimi yapabilirsiniz. Süreç hakkında önceden detaylı bilgi alarak, tercih edeceğiniz merkezde daha önce tedavi gerçekleştirmiş kişilerin yorumlarına bakmakta sizin için iyi bir tercih olabilir. Tüm bu araştırmalar sonucunda size en uygun merkezi seçerek kürtaj işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.