fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Ücret

ile admin

              Fethiye Kürtaj, bir çocuğun gelişimi veya doğumundan önce hamileliğin gönüllü olarak sonlandırılmasıdır. Prosedür, embriyo veya fetüsü, genellikle ebeveynin dışında hayatta kalabilmeden önce vücuttan atar. Bazıları evde yapılabilen, bazıları ise klinikte prosedür gerektiren çeşitli kürtaj yöntemleri vardır. Fethiye Kürtaj ücretleri yapılan operasyonun çeşitliliğine göre değişiklik gösterebilir.

Kürtaj Yöntemleri

İlaçlı kürtaj (0-10 hafta)

“Kürtaj hapı” olarak da bilinen ilaçlı kürtaj, birkaç saat arayla iki set ilaç almayı gerektirir ve kişinin son adet döneminden 10 hafta sonrasına kadar etkilidir. İlk hap olan mifepriston klinikte uygulanır. Mifepriston, hamilelik sırasında rahmin astarını kalınlaştıran bir hormon olan progesteron üretimini engeller. İkinci hap seti olan misoprostol daha sonra kullanılır.

Aspirasyonla Kürtaj (5-15 hafta)

Aspirasyon kürtajı, embriyonun veya fetüsün uterus astarıyla birlikte yumuşak bir emme kullanarak alındığı klinikte bir prosedürdür. Hastalara işlemden önce ağrı kesici verilir ve hastanın son adet döneminin üzerinden 12 haftadan fazla geçmişse serviksi (rahim ağzı) yumuşatmak için misoprostol verilebilir. İşlemden önce veya işlem sırasında serviksi germek için bir dilatör servikse yerleştirilecektir. Prosedürün kendisi sırasında, doktor uterusa bir tüp yerleştirecek ve boşaltmak için bir emme cihazı kullanacaktır. Bu orta derecede kramplara neden olabilir. Doktor daha sonra uterusun tamamen boş olduğundan emin olmak için küret adı verilen bir alet kullanabilir. Prosedür için hazırlanmak birkaç saat sürebilirken, prosedürün kendisi normalde gebeliğe bağlı olarak üç ila yirmi dakika sürer.

Dilatasyon ve Tahliye (15 hafta +)

D&E kürtajı olarak da bilinen Dilatasyon ve Tahliye, hamileliği sonlandırmak için emme ile forseps kullanımını birleştirir. İşleme hazırlanmak için hastaya ağrı kesici verilir ve rahim ağzını germek için bir dilatör yerleştirilir. Dilatasyonun ne kadar sürdüğüne bağlı olarak hastanın ertesi gün kliniğe dönmesi gerekebilir. İşlem sırasında hastaya genel anestezi uygulanabilir veya sakinleştirici verilebilir.

               Kürtaj Fethiye ücret seçenekleri kliniklere, hastanelere ve sağlanan hizmet kolaylıklarına göre değişiklik gösterebilir. Bu seçenekleri göz önünde bulundurarak sizin için en uygun kürtaj hizmetini bulabilir ve tercih edebilirsiniz. Detaylı bir araştırma sonrasında sağlığınız için en uygun işlemi tercih edebilirsiniz.