fethiye kürtaj
Ağustos 23, 2021

Fethiye Kürtaj Hakkında Bilgi

ile admin

               Fethiye Kürtaj, kasten düşük yapma anlamına gelir. Fethiye kürtajların çoğu ’emme (vakum) aspirasyonu’ kullanılarak yapılır. Bu prosedürü uygulamak için hamileliğinizin ilk üç ayında (ilk üç ay) olmanız gerekir. (Bu, 12 haftalık veya daha az hamile olduğunuz anlamına gelir.)

Fethiye Kürtaj hakkında bilgi için iyi bir araştırma yapmanız ve güvenilir bir uzmandan görüş almanız gerekebilir. Rahim ağzı açıklığınız giderek büyüyen çubuklarla genişletilir ve daha sonra rahminize ince bir tüp yerleştirilir. Hamilelik (fetüs ve plasenta) hafif bir emme ile geri çekilir. Rahmin boş olup olmadığını kontrol etmek için küret adı verilen başka bir alet kullanılır. Bu işlem 15 dakikadan az sürer. Bunun yanı sıra hamileliğin ilk zamanlarındaysanız ilaç kullanma yöntemiyle de kürtaj yapılması mümkündür.

Fethiye’ de kürtaj yapan hastaneler araştırılırken mutlaka steril olması ve ağrısız operasyon yapan ekibin olması çok önemlidir.

Bazı kadınlar için kürtaj hakkında düşünme ve kürtaj yaptırma süreci duygusal olarak zor olabilir. Bu şekilde mücadele ediyorsanız, nitelikli bir terapistten danışmanlık ve tavsiye almak iyi bir fikirdir.

Cerrahi kürtaj vakalarının yaklaşık yüzde üçünde komplikasyonlar ortaya çıkar. Komplikasyon riski, kaç haftalık hamile olduğunuza bağlıdır. İlk trimesterde yapılan kürtajlar en güvenli olanıdır. Çoğu cerrahi kürtaj ilk trimesterde yapılır.

Cerrahi kürtajın komplikasyonları şunları içerebilir:

-Kanama: kürtaj sonrası kanama adet dönemine benzer olmalıdır. Ağır kanama olursa kürtaj tamamlanmayabilir. Bazen bunun tedavisi rahmin vakumla küretajıdır. Kan transfüzyonu nadiren gereklidir.

-Enfeksiyon: ateş, bir enfeksiyonunuz olduğunu gösterebilir. Bu, eksik bir kürtaj veya cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondan kaynaklanabilir. Bazen kadınlarda pelvik inflamatuar hastalık (PID) adı verilen kronik bir enfeksiyon gelişebilir. Enfeksiyon tedavisi antibiyotiklerle yapılır.

-Rahim yaralanması: Rahminizin duvarları kaslı fakat yumuşaktır. Bazen kürtaj için kullanılan cerrahi aletler rahmi yaralayabilir. Nadir durumlarda, bu bir karın enfeksiyonuna olabilir.

-Serviks yaralanması: kürtaj sırasında serviks gerilir. Birden fazla işleminiz varsa serviks zayıflayabilir.

Fethiye’de kürtaj yapan hastaneler arasından bir tercih yapacaksanız öncellikle çok iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Hastane ve doktor hakkında yorumlar, olumlu geri dönüşler sizin için önemli ve belirleyici olacaktır. Bütün bilgileri eksiksiz almak için bir ön görüşme gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede sağlığınız için en uygun tercihi yapabilir ve sorunsuz bir kürtaj işlemi gerçekleştirebilirsiniz.